Kontakt & Öppettider

ARKIVET Vasastan
Norrtullsgatan 33
113 27 Stockholm
Tel: 072-969 20 00

ARKIVET Östermalm
Nybrogatan 44
114 40 Stockholm
Tel: 073-232 70 00

ÖPPETTIDER
(gäller båda butikerna)

Måndag – Fredag 11-18
Inlämningen är öppen 11-17.45
Lördag 11-16 (ingen inlämning)
Söndag 12-16 (ingen inlämning)
Sista torsdagen varje månad har vi öppet fram till kl 20:00, då tar vi även emot kläder.


KONTAKTPERSONER

Caroline Hamrin
Grundare och Butiksägare
caroline.hamrin@arkivetsthlm.se

Madeleine Gillgren
Marknad & Kommunikation
madeleine.gillgren@arkivetsthlm.se

Sara Folkesson
Butikschef ARKIVET Vasastan
sara.folkesson@arkivetsthlm.se

Emma Sundberg Wallman
Butikschef ARKIVET Östermalm
Hållbarhetsansvarig
emma.sundbergwallman@arkivetsthlm.se

Ebba Schultz
Visual Merchandiser
ebba.schultz@arkivetsthlm.se

Rebecca Janby
Social Media Manager
rebecca.janby@arkivetsthlm.se

Meitalle Cohen
Ekonomiassistent
meitalle.cohen@arkivetsthlm.se

För generell info:
info@arkivetsthlm.se